LARUICCI X ZWIERCIADŁO

5 trendów w makijażu z ostatnich tygodni mody

 

Co słychać w świecie makijażowych trendów? W tym sezonie będą królować: kolor, trójwymiarowe ozdoby i makijaże rodem z lat 90. Słowem – nie będzie nudy. Oto 5 trendów w makijażu, które zaobserwowałyśmy na ostatnich tygodniach mody.

Błysk i 3D

Kryształki, cekiny, perły, cyrkonie – im więcej błysku, tym lepiej, ale wszystko w granicach dobrego smaku. Ozdoby 3D to jeden z silniejszych trendów w makijażu, który dzięki nim staje się nie tylko podkreśleniem urody, ale też stylowym dodatkiem. W tym trendzie odnajdą się zarówno maksymalistki, które nie boją się w makijażu zaszaleć, jak i minimalistki, bo czasem do dopełnienia w zupełności wystarczy jedna oryginalna ozdoba.

Kolorowy akcent

Ostatnimi czasy kolor przejmuje świat mody, a teraz powoli wkracza także do sekcji beauty. Kolorowe akcenty w makijażu świetnie przełamią nawet najbardziej klasyczny makijaż i, rzecz jasna, nadadzą mu nietypowy sznyt. Zamiast czarnej – pomarańczowa kreska, różowa kropka na dolnej powiece lub intensywny cień w kąciku oka, by wyglądać intrygująco, ale wciąż naturalnie.

Laruicci (Fot. Spotlight)

Bardzo jasne lub ultracienkie brwi

O tym, że cienkie, a nawet niemal nieistniejące brwi wracają do łask, pisałyśmy już kilka miesięcy temu. Ostanie pokazy w największych stolicach mody potwierdziły, że staje się to silnym, choć wciąż kontrowersyjnym trendem. Ciemnowłose modelki prezentowały się w brwiach pofarbowanych na bardzo jasny blond, co sprawiało, że włoski stawały się niewidoczne, bo stapiały się z kolorem skóry. I wyglądało to… wyjątkowo dobrze.

Mocne kreski

Po raz kolejny wracamy do lat 90. Tym razem w kierunku punkowej wersji kresek. Muszą być czarne, grube, wyraziste, obrysowywać oczy dookoła i nadawać spojrzeniu zadziornego charakteru. Zgodnie z tym trendem w okolicy oczu nie ma miejsca na minimalizm. Reszta twarzy może zostać całkowicie sauté.

 

 

Source: https://zwierciadlo.pl/uroda/529960,1,5-trendow-w-makijazu-z-ostatnich-tygodni-mody.read?page_y=6691.5

October 25, 2022 — Victoria Velandia

Leave a comment